Збірні вентиляційні блоки – що це?

Для чого потрібні вентиляційні блоки? Що буде, якщо не провітрювати приміщення? У кімнаті збереться критична кількість вуглекислого газу, що дуже шкідливо для людини. І це ще півбіди. Якщо в кімнаті є опалювальна система, вона поширює продукти горіння енергоносіїв. Ці випаровування накопичуються в приміщенні і призводять до задухи. Іншими словами, в кімнаті без вентиляції неможливо довго перебувати і взагалі жити.
Без вентиляції потерпає і будівля, бо в кімнатах накопичується критична кількість вологи. На стінах і стелі з’являється грибок і цвіль. Процеси гниття активуються. Тільки регулярне провітрювання рятує від накопичення вологи в кімнаті.
Ось чому в кожному будинку є вентиляційні канали. Вони забезпечуються металевими або пластиковими трубами, але частіше – вентблоками з ЗБВ. Кожен такий блок являє собою порожню прямокутну конструкцію. Вентблоки підходять для багатоповерхових будинків з великою кількістю приміщень:
- Торгово-розважальні центри.
- Бізнес-центри.
- Супермаркети.
- Ресторани.
- Готелі.
- Висотні житлові будинки і гуртожитки.
Давайте розглянемо, якими бувають вентиляційні блоки, і в чому особливість збірних вентблоків.
Класифікація та застосування вентиляційних блоків
Залежно від конструкції, вентиляційні блоки діляться на два типи:
- Монолітні. Виготовлені з головного компонента, який складається з одного збірного і декількох похилих супутникових каналів. Також в конструкції монолітного вентиляційного блоку передбачені два добірних компонента з вертикальними каналами. Додатково в таких виробах встановлюються заставні елементи, за допомогою яких блоки кріпляться до несучих поверхонь. Такі моделі відрізняються високою надійністю, тому що повністю герметичні.
- Збірні. Їх збирають вже на будівельному майданчику, прикріплюючи два компонента за допомогою зварювального апарату. Тому перевозити і монтувати такі вироби набагато простіше. Збірні блоки коштують дешевше монолітних. Є тільки один значний недолік – сумнівна герметичність в районі стикувальних швів.
Залежно від складу, вентиляційні блоки бувають 3-х типів:
- Залізобетонні. Найнадійніший вид блоків. Відрізняється великою питомою вагою, тому підійде тільки для висотних будівель з посиленим фундаментом.
- Газобетонні. Більш тендітні, ніж блоки ЗБВ, проте важать набагато менше, так що витрачатися на надміцний фундамент не доведеться. Такі блоки використовуються в малоповерхових житлових будинках. Для монтажу не потрібна спеціальна підйомна техніка, досить зусиль декількох робочих.
- Керамзитобетонні. У цих виробів 2 переваги: низька теплопровідність (завдяки керамзиту в складі) і висока пожежобезпечність. Проте, такі блоки менш міцні, ніж залізобетонні. Їх використовують для невеликих приватних будинків і дач.
Більшість збірних вентиляційних блоків – залізобетонні. Їх дуже просто монтувати, легко перевозити, завантажувати і вивантажувати.
Як правильно монтувати
Спочатку проведіть підготовчі роботи:
- Видаліть сміття з нижньої опори, на яку будете монтувати блок. Так Ви збільшите адгезію до основи і уникнете перекосів.
- Змочіть поверхню, потім закрийте її спеціальною рамкою-заглушкою. Вона захистить від проникнення цементного розчину у вентиляційні канали.
- Підготуйте цементний розчин. Співвідношення цементу і піску в ньому має бути 1:3.
Тепер переходите до складання блоку шляхом зварювання двох його секцій. Це робиться в приміщенні. Причому для горищного приміщення використовуються збірні вентблоки декількох модифікацій.
Блоки монтуються в спеціальні гнізда, які заздалегідь підготовлені. Накладіть цементний розчин на шаблон, для цього скористайтеся лопатою. Розтягніть розчин кельмою по торцю, потім приберіть рамку шаблону.
Після цього вентблок ставлять в гніздо. Зверніть увагу, що цей продукт потрібно заздалегідь стропувати (цим займається фахівець – такелажник), потім підняти. Торцеві частини блоку повинні опуститися точно на цементну постіль. Вертикаль конструкції дуже важливо контролювати рівнем. Не допускайте помилок, інакше блок вийде нерівним і негерметичним.
За допомогою ломів Ви зможете корегувати положення блоку.
Наступний етап – прихватка заставних деталей зварювальним апаратом. В ході цього процесу блок потрібно притримувати, щоб не відбулося його зміщення.
Останній штрих – ущільнення горизонтального шва кельмами. Після цього переходьте до наступної секції.
Все, блок встановлений! А вибрати відповідний за типом і розміром вентиляційний блок Ви зможете в нашому інтернет-магазині. Телефонуйте і замовляйте: (063) 621-57-17.