Як укладати паркувальну решітку?

Зазвичай коли ми говоримо про основу під автомобільну парковку, то думаємо про щось суперміцне, монолітне та “непробивне”. Наприклад, про асфальт чи залізобетонні плити…

Однак в асортименті тротуарної плитки є такий виріб – паркувальна решітка. Вона виготовлена ​​з важкого бетону класу В35. В ній є великі отвори. Через них проростає трава та інші рослини, і таким чином Ваша парковка може перетворитися на справжній квітучий газон. Це чудовий варіант “екопарковки”, коли рослини ефективно поглинають вихлопні гази від машин та прикрашають територію.

Зміст:

Переваги паркувального решітки

Чи можна використовувати плитку “решітку” для парковки? Хіба вона здатна витримати навантаження від автомобілів? Як не дивно, але так. Паркувальна решітка розроблена з таким розрахунком, щоб, незважаючи на наявність отворів, витримувати навантаження від легкових та вантажних автомобілів і навіть автобусів вагою до 15-ти тонн. Весь секрет у рівномірному розподілі сил, що впливають на поверхню решітки.

У цього матеріалу є кілька плюсів, які роблять його ідеальним кандидатом в дорожні покриття для парковок:

  • Низька зношуваність – 0,7 грам на квадратний сантиметр.
  • Низький коефіцієнт водопоглинання – всього лише 5 %.
  • Висока марка міцності – М-400.
  • Тривалий термін експлуатації – до 100 років.
  • Висока межа міцності на вигин – 4,0 Btb.
  • Висока морозостійкість – 200 циклів заморожування та відтавання.

Як монтувати паркувальну решітку?

Якщо Ви будуєте парковку на пухкому грунті, потрібно створити щебеневу подушку товщиною від 100мм до 300мм. Попередньо треба викопати траншею на цю глибину, і зробити трамбування грунту. Потім покласти на дно геотекстиль, щоб розділити грунт і щебінь. Підійде геоткань середньої щільності. Укладати її треба з нахлестом 200 мм. Якщо грунт щільний, то достатньо буде ущільнити поверхню, на яку накладається два шари нетканого геополотна.

Зверніть увагу, що геотекстиль збільшує несучу здатність дорожнього покриття для паркінгу на цілих 15 %. Поверх геоткані створіть шар щебню, а поверх нього – шар річкового піску. Потім проведіть трамбування. Нарешті, можна переходити до укладання паркувальної решітки.

Пам’ятайте, що бетон має досить великий коефіцієнт теплового розширення. Тому укладайте модулі з тепловим зазором в декілька міліметрів. Щоб їх ширина була однаковою по всій площі, застосовуйте вкладиші з пластику.

Об’єм решітки потрібно засипати грунтом, придатним для розведення трави. Бажано, щоб в грунт вже було внесено насіння рослин. Коли монтаж решітки закінчено, і грунт засипаний, полийте його. Після поливу відбудеться усадка грунту. Потім досипте грунт до рівня 10-20мм від краю паркувальної решітки. Все, роботу закінчено!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.