Вибираємо вентиляційний блок за його особливостями

Вибираємо вентиляційний блок за його особливостями

Вентиляційні блоки – це спеціальні конструкції, через які повітря потрапляє з навколишнього середовища в приміщення, і навпаки. Вентблоки використовують в будівлях заввишки до 25-ти поверхів. Їх ставлять тільки при наявності холодного і теплого горища. Такий простий виріб, як прямокутні плити з круглими і квадратними отворами, виводить з кімнати зайвий вуглекислий газ, дим, неприємні запахи і надлишок вологи. Це відбувається за рахунок природної циркуляції повітря, Вам навіть не потрібні вентилятори.

Види вентиляційних блоків

Розміри вентиляційних блоків стандартні і варіюються від 2600 мм до 3500 мм. Міцність конструкцій також відрізняється, вона залежить від матеріалів. Вентиляційні блоки виготовляються з:

  • Залізобетону.
  • Керамзитоблоку.
  • Газобетону.

ЗБВ вентблоки армовані сталевим каркасом. Усередині кожного такого виробу є один головний і кілька допоміжних витяжних каналів. Залізобетонні блоки часто використовують у висотних будівлях з високою вологістю або нестабільним рівнем вологості (тропічний клімат). Оскільки ЗБВ – міцний матеріал, блоки також використовують як огорожу для провіду комунікацій.

Монтаж вентиляційних блоків

Газобетонні блоки виготовлені з 5-ти компонентів:

  • Портландцемент.
  • Вода.
  • Алюмінієвий газоутворювач.
  • Вапно.
  • Кварцевий пісок.

Газобетон набагато легше залізобетону, тому під газобетонні вентблоки не потрібен міцний фундамент в будинку. Для монтажу газобетонних блоків не потрібний підйомник – настільки вони легкі. За теплопровідністю цей виріб також перевершує звичайний залізобетонний блок. Але є і недолік – газобетон менш стійкий до вологи, ніж ЗБВ.

У складі керамзитобетонних вентиляційних блоків містяться пористі гранули з обпаленої глини (керамзит). Вони знижують питому вагу блоків і підвищують теплоізоляційні властивості. Такі блоки використовують в малоповерхових житлових і промислових будівлях з низьким рівнем вологості.

Вентиляційні блоки з керамзиту

За структурою вентиляційні блоки бувають 2-х видів:

  • Монолітні. По суті, це один головний канал і кілька похилих супутникових отворів плюс ще два добірних компонента. Це надійні і герметичні конструкції.
  • Збірні вентблоки. Їх збирають з декількох компонентів шляхом зварювання. Вони коштують набагато дешевше, але менш герметичні в місцях стикувальних швів.

Типорозміри вентиляційних блоків

Довжину вентиляційного блоку підбирають під висоту приміщення в будівлі. Наприклад, висота стель – 3400 мм. Для нього підійде блок довжиною близько 3400 мм або трохи більше.

Зверніть увагу, що чим ширше вентиляційний блок, тим більше у нього допоміжних (супутникових) каналів.

Також вентиляційні блоки діляться на кілька типів в залежності від поверховості будинків:

  • Блоки для житлових будинків висотою до 10-ти поверхів.
  • Для житлових будинків висотою до 25-ти поверхів.
  • Для спеціальних приміщень (наприклад, горищ).
  • Для будівель в сейсмічно активних зонах. Такі блоки відрізняються посиленою арматурою і додатковими зміцнюючими елементами.

Для приватних будинків використовують вентблоки нестандартної форми, згідно з вимогами проекту. Розміри таких виробів теж нестандартні.

Вентблоки на складі

Що означає маркування

Кожен вентиляційний блок має своє персональну маркування. Воно починається з букв “ВБ” (які означають “вентиляційний блок”) і цифри, яка позначає довжину блоку в дециметрах. Потім слідує дефіс, і ще одна цифра. Вона означає кількість заставних елементів.

Розглянемо на прикладі блоку СБ-30-3. Його довжина – 30 дм (це округлене значення, реально – 2990 мм). 3 – у цього блоку 3 заставних елемента.

Іноді в маркуванні вказується марка міцності бетону, з якого він виготовлений. Найчастіше це М-150 – М-200 (важкий бетон) або М-100 (легкий дрібнозернистий бетон).

У нашому інтернет-магазині Ви знайдете вентиляційні блоки високої якості будь-якого потрібного розміру. Доставка по всій Україні, в тому числі по Києву та Київській області. Телефонуйте і замовляйте: (063) 621-57-17.

Вентблоки ЗБВ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.