Догляд за тротуарною плиткою

Уход за тротуарной плиткой

Обов’язково доглядайте за плиткою, тільки так вона прослужить кілька десятків років! Тим більше, що за тротуарною плиткою і бруківкою доглядати досить просто. Наприклад, досить змести сміття віником і промити водою зі шлангу. Однак в деяких випадках цих заходів недостатньо. У цій статті ми розглянемо, як доглядати за бруківкою взимку, влітку, в різних погодних умовах, і при різних забрудненнях або дефектах плитки.

Догляд за плиткою взимку

Взимку головна проблема для доріжок – це сніг. Якщо Ви вчасно видалите сніговий покрив, то уникнете обмерзання. Для прибирання снігу використовуйте лопату і мітлу. До речі, скребок теж підійде. Головне, щоб він був не металевий, тому що залізо дряпає бруківку.

При утворенні полою посипте доріжку технічною сіллю, піском або іншими органічними матеріалами:

 • Гранули пемзи.
 • Туф.
 • Тирса.
 • Гранвідсів.

Зверніть увагу, що гранвідсів – абразивний матеріал.

Для прибирання снігу з тротуарів і міських площ можна використовувати снігоприбиральну техніку зі спеціальною “лопатою”, яка оснащена гумовим скребком по нижньому контуру.

Ні в якому разі не використовуйте засоби для прибирання з металевими наконечниками або гострими краями. На плитку не потрібно сипати технічну сіль, тому що вона тільки зашкодить матеріалу. Використовуйте сіль тільки поверх шару криги.

Типи забруднень і пошкоджень плитки

Перший дефект – це сколи та тріщини граней. Вони виникають через абразивні матеріали типу щебеню або гравію. Демонтуйте пошкоджені елементи плитки, замініть цілими. Дрібні тріщини можна просто закрити колоїдноцементним або полімерним клеєм. Обов’язково дотримуйтесь інструкції від виробника.

Лишайник і мох – другий вид забруднення. Вони утворюються в разі, якщо у доріжки недостатній дренаж або кут нахилу елементів мощення до водовідвідних елементів. Очистити плитку від моху і лишайника можна механічно – щіткою або водяним струменем. Щоб мох і лишайник більше не росли на плитці, обробіть поверхню гербіцидними засобами. Знову ж, обов’язково вивчіть інструкцію виробника.

Третій вид забруднення – іржа. На бруківці вона утворюється тільки при контакті з металевими елементами, які вже поржавіли. Видаліть іржу гарячою водою, щіткою або мийним засобом. Також Ви можете використовувати спеціальні хімічні засоби.

Плями від фарби – теж не рідкість на садових доріжках і паркових алеях з плитки. Вони залишаються випадково, хоча іноді підлітки і любителі “вуличного мистецтва” розмальовують плитку яскравими написами (графіті). До речі, вже багато років на бруківці залишають рекламні оголошення. Видалити фарбу можна за допомогою хімічних речовин, все тією ж щіткою. Потім промийте плитку водою під високим тиском (зі шлангу).

А що робити, якщо на тротуарній плитці залишилися сліди від кави, газованих напоїв або шоколаду? А якщо на тротуар розлили вино або пиво? Якщо пляма свіжа, протріть бруківку вологою ганчіркою або рушниками. Іноді допомагає навіть газована мінеральна вода. А щоб видалити стійкі забруднення, очистіть поверхню теплою водою, протріть плями щіткою і миючими засобами.

На парковках і краях тротуарів іноді зустрічаються плями від машинного масла або бензину. Проти нафтопродуктів допоможе стара-добра волога серветка або паперовий рушник. Якщо пляма не вивелася, засипте її крохмалем, тальком, содою та іншими біоадсорбентами. Зачекайте 30-40 хвилин, і змийте адсорбент водою.

Догляд за плиткою влітку

Влітку за тротуарною плиткою доглядати куди простіше. Потрібно тільки прибрати сміття і промити поверхню бруківки водою зі шлангу. Якщо бруківка знаходиться поруч з басейном, обробіть її водовідштовхувальним засобом. Так плитка не вбере зайву вологу і прослужить набагато довше.

Зверніть увагу на навантаження, які припадають на бруківку. Звичайно, більшість навантажень припадає саме на літо, в цей період і відбувається більшість забруднень. Одне з них – жувальна гумка. Видалити її можна за допомогою професійного хімічного засобу. Другий спосіб – очищення жуйки за допомогою щітки.

Зовсім інша справа – цементні плями. Їх видалити вкрай складно, тому що цемент вже в’ївся в плитку, і при його видаленні поверхня дорожнього покриття буде пошкоджена.

Сліди від шин потрібно видалити гарячою парою. Якщо ж тротуарна плитка не витримує високих температур, використовуйте хімічні речовини з гарячою водою.

Сажу видаліть мильним розчином або порошком з відбілюванням.

Як видалити бур’яни

Навесні і влітку на поверхні плитки розростаються бур’яни і трава. Для боротьби з ними використовується кілька способів:

 • Геотекстиль. Кладіть його під бруківку ще на етапі мощення. Потім засипте пісок, гравій або щебінь. Все це утрамбуйте, потім покладіть плитку. При цій технології трава і бур’яни ніколи не виростуть на брукованій території, а сама доріжка з плитки прослужить мінімум 25 років.
 • Поліетиленова плівка. Кладіть її під плитку замість геотекстилю. Правда, вона врятує від трави всього на 2-3 роки.
 • Руберойд або толь. Руберойд – це міцний матеріал зі скловолокна і бітуму. Він не гниє, стійкий до контакту з водою. Ефект від його застосування тримається кілька років.
 • Картон. Прекрасно підійде для захисту від бур’янів. Однак підійде тільки певний тип – гофрований, тришаровий або зволожений. Це просто відмінний варіант, якщо при використанні тротуарної плитки Ви дбаєте про навколишнє середовище. Він не забруднює ґрунт, прослужить довго.
 • Газета. Це самий недовговічний варіант з усіх перерахованих. Багатошарова зволожена газета захистить від бур’янів на 1-2 роки.

Існують і інші способи уникнути бур’янів і розростання трави:

 • Укладання на бетон. Зазор між сусідніми плитками повинен бути мінімальним. Додайте в шви бетонний розчин з барвником.
 • Укладання на суху суміш. У складі цієї суміші немає води, тільки пісок і цемент. Покладіть елементи плитки якомога ближче один до одного. Використовуйте воду вже в кінці процесу як скріпляючу рідину.

Тепер Ви знаєте, як доглядати за плиткою в різні пори року. Замовляйте тротуарну плитку за вигідною ціною в нашому інтернет-магазині. Телефонуйте: (063) 621-57-17.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.