Чим мити тротуарну плитку?

Якщо у Вас на дачній ділянці є тротуарна плитка, Ви напевно замислювалися, чим її мити. Адже без догляду бруківка втратить свою красу, покриється різними забрудненнями. Захистити бруківку від бруду непросто, тому залишається тільки чистити її час від часу. У цій статті Ви дізнаєтесь, як мити бруківку від тих чи інших видів забруднень.

Зміст:


Відмиваємо від висолів

Часто на тротуарній плитці можна знайти розводи білого кольору. Це висоли, які потрапляють на поверхню покриття з водяною парою. Висоли потрібно видаляти обов’язково, інакше може розвинутися грибок, який дуже швидко руйнує плитку.
За допомогою чого видалити висоли на тротуарній плитці? Для цього не потрібно використовувати механічний метод, інакше Ви пошкодите лицьову сторону плитки. Використовуйте хімічні засоби декількох типів:

  • Нейтралізуючі.
  • Антисептичні.
  • Гідрофобізуючі.

До складу хімічних засобів входять соляна кислота і карбонатні сполуки. Під час їх застосування дотримуйтесь інструкції виробника. Використовуйте нежорсткі щітки, і обов’язково скористайтеся респіратором, одягом з довгим рукавом, спеціальними окулярами і рукавичками.
Перед хімічною обробкою промийте плитку водою, і не давайте їй повністю висохнути. Наносите речовину м’якою щіткою, валиком або пензлем. Вони швидко просочать плитку. Потім знову промийте поверхню водою, протріть ганчірочкою. Як тільки плитка висохла, підметіть її щіткою. Через 2 дні обробіть плитку гідрофобною рідиною, щоб не утворилися повторні висоли.

Чистимо від цвілі

Якщо на ділянці є цвіль на тротуарній плитці, її обов’язково потрібно видалити. Мало того, що цвіль псує зовнішній вигляд. Вона повільно руйнує покриття матеріалу. Тому обов’язково видаліть цвіль з тротуарної плитки, інакше потім зробити це буде куди складніше.
Для очищення цвілі використовуються речовини, що продаються в будівельних магазинах. Навіть звичайний відбілювач або хлорка відмінно впораються із завданням. При нанесенні засобів використовуйте засоби індивідуального захисту. Нанесіть очищуючий засіб на поверхню, розітріть круговими рухами. Через 5-10 хвилин промийте плитку водою зі шланга. При необхідності повторіть процедуру.

Видаляємо цементний розчин

Якщо раптом Ви розсипали цементний розчин на мощену поверхню, просто підметіть його мітлою, щоб на поверхні не залишилося слідів. Свіжий розчин можна прибрати ганчіркою, але перед цим слід промити плитку. Якщо ж розчин встиг вбратися, видалити його буде куди складніше. Для цього потрібні засоби на основі ортофосфорної кислоти. Вони наносяться за допомогою м’якої щітки, потім плиту обробляють нейтралізуючим складом (сода або аміак). Через кілька хвилин плитку потрібно промити великою кількістю води.
Найскладніше забруднення – засохлий бетон або розчин. Щоб видалити його з поверхні, використовуйте молоток, зубило, чистячі засоби або жорстку щітку. Простукайте розчин зубилом, і як тільки він відстане, промийте плитку чистячим засобом (наприклад, соляною кислотою). Після цього використовуйте нейтралізатор. Головне – не перестаратися і не розколоти плитку.

Як видалити забруднення інших видів

Якщо у Вас є автомобіль, він може залишати на плитці краплі мастильного матеріалу або масла. Видалити їх можна лугом. Якщо пролито багато масла, зберіть його вручну, а перед цим заздалегідь посипте піском. Після видалення посипте пляму харчовою содою. Зачекайте кілька хвилин, зніміть шар соди і промийте його засобами для миття посуду. В самому кінці використовуйте воду зі шлангу.
Жувальна гумка знімається шпателем. Він же допоможе від плям фарби, після цього використовуйте соляну кислоту або розчинник.
Для очищення чорних слідів від автомобільних покришок або сажі використовуйте гарячу воду або миючий засіб для тротуарної плитки. До речі, рідке мило для тротуарної плитки теж підійде.
Щоб позбутися від плям іржі, використовується щавельна кислота. Вона вступає в реакцію із залізом на поверхні, а потім проникає вглиб. Після цієї обробки просто промийте плитку водою.
Якщо Ви виявили бур’ян між швами, видаліть його газонокосаркою і обробіть гербіцидами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.