Чи можна покласти тротуарну плитку на бетон?

Чи можна покласти тротуарну плитку на бетон?

Тротуарна плитка добре підходить для мощення доріжок на заміських ділянках. Зовні вона набагато привабливіше, ніж асфальт або бетон. Причому по міцності плитка не поступається ні асфальту, ні бетону.
Якщо у Вас немає можливості платити за укладання тротуарної плитки по 10 у.о. за квадратний метр, Ви можете і самі освоїти професію мостівників. Найважливіше в цій справі – дотримуватися технології та мати під рукою потрібні інструменти.
Почнемо з азів: тротуарна плитка укладається на 3 типи основи:

  • Гравій.
  • Цементно-піщана суміш.
  • Бетон.

Причому бетонна “подушка” – найпоширеніший варіант.  У цій статті ми розглянемо, які нюанси потрібно враховувати при кладці плитки на бетон.

Фото укладки тротуарной плитки

Що таке бетонна “подушка”

Бетонна основа – це залитий і затверділий майданчик, поверхня якого вирівняна і повністю готова до укладання плитки. Цей спосіб набагато краще підсилює міцність покриття, ніж цементно-піщана основа. Зазвичай бетонну “подушку” застосовують в місцях, де на бруківку буде надаватися великий механічний тиск. Це проїжджа частина на присадибній ділянці або в районі старого міста, або міські площі.
Одна з головних переваг бетонної основи – не потрібно вирівнювати плитку під рівень, тому що її кладуть не на рухому суміш, а на тверду поверхню. Бетон не дає усадки, поки застигає. Тому не буде провалів та інших проблем, що виникають при неякісному трамбуванні. Для новачків в укладанні тротуарної плитки це великий плюс – вирівнювання покриття в одну площину значно спрощується.
Проте, монтаж плитки на бетон має свої нюанси, які пов’язані і відведенням вологи з поверхні плитки. У випадку з цементно-піщаною основою опади проникають крізь її шар і не заподіють шкоди плитці. Але на бетонному покритті вода не може потрапити глибше, тому що її монолітна основа не пропускає вологу. Вода залишається між “подушкою” і плиткою, а також в міжплиткових швах. У мороз вода перетворюється в лід і розширюється, виштовхуючи плитку наверх. Через це бруківка може подекуди спучитися або розколотися. При заливці бетонної основи зверніть увагу на линівку і точкові влагопріемнікі, які збирають воду і зливають її на газон. Також важливо пам’ятати, що плитка на бетон кладеться під невеликим ухилом, щоб вода стікала.

Укладка плитки на бетон

Другий плюс бетонної основи – вона більш довговічна, ніж цементно-піщана. Ви без проблем викладете будь-який візерунок на ідеально рівну і міцну поверхню, і доріжка прослужить не одну сотню років.

Підготовчі роботи

Перший етап кладки тротуарної плитки на бетон – це підготовчі роботи. Вони починаються з розбивки майданчику, який планують мостити.
Насамперед, забийте кілочки і виставте червоні мітки. Цей термін будівельники використовують для позначення туго натягнутої нитки, що окреслює межі майбутньої висоти майданчика. Спочатку виставляють звичайний шпагат, прив’язують його до кілочків на висоті, де закінчується плитка. Дуже важливо виставити ухил нитки в 5 градусів до місця майбутніх водоприймачів.
Після цього виміряйте відстань від нитки до землі. Якщо вона складає менше 30 см, зніміть лопатою все зайве і видаліть з ділянки. Якщо грунт родючий, засипте його в тачку і потім висипте на город або в місця, де плануються квітники.
Зміцніть бордюрами край “земляного корита”, куди будете заливати бетон. Деякі будівельники радять ставити бордюри вже після заливки бетону. В цьому випадку потрібно заздалегідь захистити край майданчика від осипання грунту – поставити там опалубку. Якщо у Вас немає досвіду в укладанні тротуарної плитки і бруківки, цей варіант навряд чи підійде – він складний.

Садовые дорожки своими руками

При використанні бордюру заввишки 50 см, Вам потрібно прокопати траншею вглиб ще на 30 см. Після цього виконайте наступні роботи:

  • Додайте шар щебеню (10 см).
  • Покладіть цементний розчин товщиною 15 мм.
  • Встановіть бордюр, щоб верхній край перебував на 20-30 мм нижче краю бруківки. Це необхідно для того, щоб бордюр не заважав стікати дощовій воді. Якщо висота поребрика менше, глибина траншеї теж повинна бути меншую.

Заливка бетону

Через 24 години після монтажу бордюру сміливо переходите до заливання бетону. Якщо на майданчику буде їздити техніка, бетон доведеться посилити сталевими арматурами. Використовуйте прути з холоднокатаної сталі з товщиною до 10 мм. Відмінно підійде сітка з розміром осередків від 150 до 200 мм. Якщо ж доріжка розрахована тільки на пішоходів, армування не знадобиться.

Також потрібно подбати про дренажні отвори. Вони використовуються для того, щоб вода, яка потрапляє на плитку, не могла просочитися в бетон. Для створення отворів застосовують азбестову трубу, нарізану на шматочки висотою до 200 мм. Зверніть увагу, що висота повинна збігатися з висотою бетонної “подушки”, яку Вам належить залити.
Шматочки азбесту кладуть по всій території з розрахунком один фрагмент на один квадратний метр. Коли бетон залитий, не видаляйте їх.
Також Ви можете створити отвори з дощок квадратної форми. Однак після схоплювання бетону дерево досточки потрібно видалити.

Тротуарная плитка заливка бетоном

Тепер переходимо до ще більш важливого етапу – приготування бетону. Для основи під тротуарну плитку використовується цемент марок М-150 – М-200, рідше – від М-400 до М-500. Якщо армування немає, шар бетону становить 150 мм, а з армуванням – 200 мм.
Якщо Ви заливаєте велику площу, ставте через кожні 3 метри температурний шов. Він необхідний для того, щоб взимку не розтріскалася основа. Щоб зробити шов, просто втисніть дошки ребром в бетон на глибину близько 5 мм. Коли бетон схопиться, їх виймають, а порожнечі заповнюють еластичним наповнювачем. Промажте верх утвореного шва бетоном, так Ви зрівняєте його з іншою поверхнею.
Через добу опалубку виймають з дренажних отворів, а потім додають щебінь. Його засипають до самого краю бетону.

Укладання бруківки

Якщо Ви правильно виконали попередні етапи, Ви легко змонтуєте тротуарну плитку. Класти плитки краще не впритул, а зі швами близько 5 мм. Вони захистять плитку від розтріскування, якщо покриття почне звужуватися або розширюватися при температурних перепадах.
Щоб вирівняти кожну плитку, досить простукати по ній киянкою, а потім ще раз перевірити горизонталь за допомогою рівня. Після цього притисніть всю тротуарну плитку виброплитою, щоб кожен елемент дорожнього покриття сів чітко по натягнутим ниткам. Якщо у Вас немає віброплити, використовуйте широкий обрізок дошки. Покладіть його плазом на кілька плиток, а потім забийте за допомогою киянки на необхідну глибину.

Укладка брусчатки

Заповніть міжплиточні шви тим же бетоном, який Ви заливали в основу, або використовуйте замість нього дрібний пісок. Якщо Ви використовуєте бетон, у Вас вийде монолітне покриття, яке набагато гірше пропускає вологу всередину. Крім того, через такі шви навряд чи проросте мох. Якщо заїздити плитку взимку великогабаритними автомобілями, шви і краї плитки можуть потріскатися, якщо немає термошвів. При низькій температурі бруківка розширюється, а якщо не буде достатнього зазору в швах, навантаження на плитку збільшується. Якщо по покриттю проїде важкий автомобіль, плитка трісне. Засипані піском шви добре зберігають цілісність матеріалу, проте дощова вода легко потрапляє під плитку. Тому обов’язково подбайте про відведення води – воно повинно бути на вищому рівні.

Тротуарные садовые дорожки затирка швов

Для заповнення швів піском або сумішшю використовуйте простий віник. Розсипте пісок по бруківці і акуратно замітайте в шви, а потім видаліть зайвий пісок. Після цього майданчик готовий. Не рекомендуємо ходити по ній в найближчі 72 години. В цей час подушка набирає вологу і ще більше твердне. Краще покладіть дошку або фанеру, щоб під тиском Вашого тіла краї плитки не зрушили.

Існує безліч будівельних магазинів в Україні з продажу тротуарної плитки Золотий Мандарин. Похвалитися багатим вибором може великий інтернет-магазин Тривіта, де продаж здійснюється оптом чи вроздріб. Купити тротуарну плитку Золотий Мандарин можна на сайті або за телефоном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.